Zalety materacy piankowych

2018-03-20
Zalety materacy piankowych

Materace piankowe pod wieloma względami wygrywają konkurencję z innymi typami materacy. Dlaczego? O tym poniżej.

Dlaczego warto kupić materac piankowy?

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością. Są wprawdzie nieco droższe niż inne warianty, ale zapewniają za to optimum komfortu i sprawdzają się znakomicie. Doskonale dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, nie są ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Jeśli zależy Ci na zdrowym śnie, po którym wstaniesz zregenerowany i pełen energii, materac piankowy będzie świetnym wyborem (dobre jakościowo produkty z tej kategorii kupisz w sklepie dlaspania.pl).


 

 

Jakich materiałów używa się do produkcji materacy piankowych?

Rozwój chemii oraz technologii doprowadził do znacznych ułatwień w produkcji materiału zwanego poliuretanem. Jest to materiał niezwykle elastyczny i sprężysty, którym to właściwościom materace piankowe zawdzięczają swoje prozdrowotne działanie i walory użytkowe. Nie wszystkie materace tego typu są ze sobą identyczne; poszczególne modele różnią się stopniem twardości, a także wieloma innymi parametrami, które mają znaczenie przy dokonywaniu indywidualnych decyzji zakupowych. Wyróżniamy materace piankowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych, sportowców, osób starszych, osób przechodzących rehabilitację, cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa, borykających się z nadwagą lub niedowagą. Tego typu materace to świetne rozwiązanie dla par, w których partnerzy różnią się od siebie znacznie masą ciała, gdyż pianka poliuretanowa pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru na całej powierzchni.


 

Lekkość materacy piankowych

Niebagatelną zaletą materaca piankowego jest lekkość, dzięki której można go umieścić na stelażach przeciwodleżynowych, a także podnoszonych elektrycznie lub manualnie. Również w trakcie transportu materace piankowe nie nastręczają szczególnych trudności ze względu na swoją niewielką wagę. W przypadku stelaży podnoszonych, pod którymi znajduje się skrzynia na pościel, taki typ materaca jest najlepszym rozwiązaniem. Łatwiej bowiem podnieść materac ważący kilkanaście niż kilkadziesiąt kilogramów.


 

Materace pianowe dla różnych grup konsumentów

Wyróżniamy kilka odmian pianki poliuretanowej. Poszczególne odmiany różnią się między sobą kilkoma parametrami, m. in. elastycznością, sprężystością, wielkością porów, a także gęstością. Ten ostatni czynnik decyduje o twardości materaca, która jest jego najważniejszą cechą. W rezultacie, dzięki zróżnicowanej gęstości, materace z pianki poliuretanowej przeznaczone są dla różnych grup konsumentów. Wyszczególniamy następujące typy pianek poliuretanowych:

 

  • hr-30
  • hr-35
  • hr-40
  • PUR T 25
  • PUR T 30
  • termo-elastyczna standardowa (biała)
  • termo-elastyczna utwardzona (różowa/czerwona)
  • pianki typu komfort.


Materac z pianki poliuretanowej to niewątpliwie produkt wart swojej ceny. Nie tylko odznacza się wieloma pożądanymi z punktu widzenia komfortu właściwościami, takimi jak elastyczność czy sprężystość, ale również dostosowuje się do ciała użytkownika i zapewnia mu zdrowy, regenerujący sen. Jeśli szukasz wygodnego i ergonomicznego materaca, nie znajdziesz lepszej opcji.