Sztuczne rośliny w pomieszczeniach biurowych

2017-09-07
Sztuczne rośliny w pomieszczeniach biurowych

Zieleń wywołuje pozytywne skojarzenia i ma dobroczynny wpływ na samopoczucie. Dlatego też warto zadbać o to, aby w miejscu pracy nie zabrakło drzewek i innych pomniejszych roślin – niekoniecznie prawdziwych.

Dlaczego sztuczne, a nie żywe?

Sztuczne drzewka czy kwiaty są doskonałą ozdobą nie tylko mieszkań, galerii handlowych, lotnisk czy salonów fryzjerskich, ale również biur. Wprowadzają w pomieszczeniu istotną różnicę, nadają mu charakteru i stwarzają przyjemną atmosferę. Przewyższają żywe okazy flory co najmniej pod trzema względami: mają większy potencjał aranżacyjny, nie obumierają i nie wymagają regularnego podlewania.

 

Wybieramy odpowiedni gatunek

Aby sztuczna roślina ozdobna należycie spełniała swoją funkcję, musi pasować do pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona. Powinna harmonizować z kształtem, kolorem i rozmieszczeniem poszczególnych mebli składających się na wyposażenie biura, a także z innymi elementami wystroju, takimi jak chociażby zawieszone na ścianie obrazy, fotografie itp. Ważne jest również to, aby dopasować roślinę do rozmiarów pomieszczenia. We wnętrzach przestronnych najlepiej sprawdzają się drzewka i kwiaty o okazałych rozmiarach, w małych pokojach czy gabinetach dobrym rozwiązaniem będą zwisające z sufitu donice albo niewielkie okazy, które nie będą zajmowały zbyt wiele przestrzeni i umożliwią pracownikom swobodne poruszanie się.

 

Szeroki wybór

Wbrew pozorom nie jest tak łatwo dokonać właściwego wyboru. Sklepy zajmujące się sprzedażą sztucznych roślin ozdobnych mają w swojej ofercie szeroką gamę rozmaitych gatunków (czy raczej okazów imitujących różne gatunki roślin), m.in. paprocie, monstera, zioła, palmy, drzewka cytrusowe, fikusy, sagowce, bananowce, kaktusy czy sukulenty. Ostatnim krzykiem mody są rośliny egzotyczne, o fantazyjnych kształtach, zawierające w sobie ducha amazońskiej dżungli. Ale niemałym wzięciem cieszą się też bardziej swojskie odmiany, stanowiące charakterystyczny element klimatu umiarkowanego. Bardzo ciekawe okazy można znaleźć na stronie internetowej sklepu Megascena.pl: https://www.megascena.pl/.

 

Estetyka przede wszystkim

O walorach estetycznych sztucznych roślin ozdobnych nikogo nie trzeba przekonywać. Są one znakomitym dopełnieniem innych elementów aranżacji wnętrza i mają duży wpływ na całościowy efekt. Nadają się idealnie zwłaszcza do pomieszczeń biurowych, ponieważ nadają im niepowtarzalny koloryt. Współczesne drzewka i kwiaty wykonywane z tworzyw sztucznych do tego stopnia przypominają żywe rośliny, że na pierwszy rzut oka różnica jest niedostrzegalna (sprawdź sam: https://www.megascena.pl/sztuczne-rosliny-i-akcesoria/). Jeśli więc zależy Ci na wizualnym uatrakcyjnieniu swojego miejsca pracy, sztuczne rośliny ozdobne będą strzałem w dziesiątkę.