Porcelana Green Gate - czym charakteryzuje się styl skandynawski?

2017-09-28
Porcelana Green Gate - czym charakteryzuje się styl skandynawski?

W 1991 duńskie małżeństwo Mona oraz Jesper Bjørn Christiansen założyło firmę Green Gate. Od tamtej pory produkty ich marki znane są na całym świecie. Miliony ludzi zakochało się w ich dziełach. Czym charakteryzuje się styl skandynawski oraz porcelana Green Gate?

Początki Green Gate

Firma powstała w 1991 roku, a pierwsze kroki stawiała w piwnicy. Dzisiaj jest jednym z najbardziej renomowanych producentów porcelany na całym świecie. Większość kolekcji inspirowana jest złotym okresem francuskiego wzornictwa (od 1878 do 1920). Duńczycy postawili na prosty, spokojny i ciepły design. Postanowili, że ze starych wzorów oraz dawnej mody wyciągną nowe życie w swoim stylu. To właśnie doprowadziło ich do miejsca, w którym są teraz. Firma obecnie prowadzi sprzedaż aż w 70 krajach, w tym również w Polsce.

 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Ten styl przyciąga uwagę wielu ludzi na całym świecie. To coś, czym zachwycały się nasze babcie. Styl skandynawski jest jednym z najbardziej popularnych stylów ostatnich lat i charakteryzuje się tym, że jest unikatowy i nadaje nowego życia dawnym, zapomnianym już stylom. Cechuje się jasnymi barwami, prostotą i w dużej mierze odwołuje się do natury. Kolorem, który króluje w tym stylu, jest kolor biały, jednak w ofercie tej marki możemy znaleźć produkty wykonane w innych kolorach, na przykład w kolorze czerwonym. Wzornictwo, które można dostrzec na porcelanie wykonanej w stylu skandynawskim, jest proste i minimalistyczne. Wydawać by się mogło, że z tego względu wygląd porcelany może być nudny, ale tak nie jest. Green Gate z każdą kolejną kolekcją projektuje nowe, unikatowe wzory, które zaskakują. Oczywiście w pozytywny sposób. Wzory, które pojawiają się przy nowych kolekcjach, są bardzo przemyślane i tworzone są tak, aby pasowały do poprzednich kolekcji. Dzięki temu bez żadnych obaw można łączyć nowe kolekcje z tymi starymi.

 

Porcelana w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowujemy oraz spożywamy posiłki. Tutaj często spędzamy wolny czas, popijając swoją ulubioną herbatę czy kawę. Najczęściej w tym właśnie miejscu natkniemy się na porcelanę – kubki, cukierniczki, filiżanki, talerze, a nawet całe zastawy stołowe (sprawdź filiżanki Green Gate w Home and Passion). Wyposażając swoją kuchnię w te elementy, warto przyjrzeć się ofercie Green Gate. Produkują oni porcelanę wysokiej jakości, która trudno się niszczy, jest odporna na zatarcia, a przede wszystkim – świetnie wygląda i wpasuje się dosłownie w każdy wystój.

Jakkolwiek porcelana Green Gate w Polsce nie kosztuje mało, to z każdym dniem przybywa jej wielu fanów. Ludzie zakochują się w prostych wzorach, wykonanych na najwyższym poziomie. Produkty tej marki są wytrzymałe i nie do podrobienia.