Poduszki ortopedyczne – jak wybrać odpowiednią i gdzie można je kupić w Bielsku-Białej?

2018-04-26
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać odpowiednią i gdzie można je kupić w Bielsku-Białej?

Istnieje mnóstwo powodów, dla których tak wielu z nas źle sypia w nocy, a rano wstaje z uciążliwym bólem szyi. Śledząc przyczyny dyskomfortu podczas snu, specjaliści w tej kwestii doszli do wniosku, że w wielu przypadkach rozwiązaniem problemu jest zastosowanie odpowiedniej poduszki ortopedycznej.

Komu potrzebna jest poduszka ortopedyczna?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: poduszki ortopedycznej potrzebuje każda osoba, której zaleci to lekarz prowadzący, oraz każda osoba, która czuje, że powinna z takiej poduszki korzystać. Używanie takiej specjalnej poduszki jest właściwie obowiązkiem każdej osoby uskarżającej się na bóle kręgosłupa bądź cierpiącej z powodu schorzeń. Jest też grupa ludzi, którzy nie mają tego typu problemów zdrowotnych, a mimo to zaleca się im sypianie na poduszce ortopedycznej. Do tego grona zalicza się osoby w każdym wieku, które mają problemy z odpowiednim ułożeniem się do snu i które cenią sobie dobrej jakości wypoczynek. Doskonałych właściwości poduszek ortopedycznych nie powinny lekceważyć osoby młode, nawet jeśli nie mają kłopotów ze snem. Warto prześledzić problemy zdrowotne w rodzinie i przyjrzeć się funkcjonowaniu seniorów rodu – być może oni miewają kłopoty z kręgosłupem. Takie problemy często są dziedziczne. Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o siebie i swoje kręgi, by później – być może – ustrzec się poważniejszych kłopotów zdrowotnych.

 

Co cechuje dobrą poduszkę ortopedyczną?

Aby móc jasno określić, jakie kryteria powinna spełniać poduszka ortopedyczna, należy się najpierw zastanowić, czemu ona służy. Jej głównym zadaniem jest ustabilizowanie pozycji szyi i obręczy barkowej, a także odciążenie kręgosłupa. Kształt dobrej poduszki ortopedycznej powinien idealnie wpasowywać się w naturalną krzywiznę szyi względem niższej części kręgosłupa. Jeżeli poduszka jest twarda, to powinna być już odpowiednio wyprofilowana. Jeśli zaś jest miękka, to musi być wykonana z materiałów, które dostosowują się do kształtu głowy i szyi użytkownika. Takie właściwości ma pianka visco, czyli inaczej pianka termoplastyczna, przyjmująca określony kształt pod wpływem ciepła ciała osoby, która jej używa. Bez względu na to, czy poduszka jest twarda, czy miękka, powinna być elastyczna i sprężysta, co zapobiega jej odkształcaniu i gwarantuje jej długą żywotność.

 

Gdzie w Bielsku-Białej szukać poduszek ortopedycznych?

Jeśli chodzi o dobrej jakości poduszki ortopedyczne, to w Bielsku-Białej najlepiej jest szukać ich w Centrum Materacy. Zresztą można tam znaleźć nie tylko same poduszki, ale również szereg innych produktów, dzięki którym będziesz mógł spać spokojnie. W dużym sklepie przy ul. Budowlanych znajduje się szereg łóżek, stelaży oraz materacy, dostosowanych do potrzeb każdej, nawet najbardziej wymagającej osoby. W Centrum Materacy można kupić różnego rodzaju poduszki ortopedyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.