Nowa kuchnia - jakie naczynia warto kupić?

2018-12-28
Nowa kuchnia - jakie naczynia warto kupić?

Aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie. Równie trudne jest decydowanie o tym, jakie sprzęty znajdą się w twoim mieszkaniu. Dziś pod lupę bierzemy wyposażenie kuchni - serca każdego polskiego domu. Przedstawiamy kilka niezbędnych elementów, które powinny się w niej znaleźć.

Filiżanki do kawy i herbaty

Każdy z nas czeka na ten moment po wyjściu z pracy, kiedy wreszcie dotrze do domu i będzie mógł rozkoszować się filiżanką ulubionego ciepłego naparu. Ta przyjemność jest największa podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. HoemandPassion ma w swojej ofercie niezliczoną ilość tych niezbędnych w każdej kuchni akcesoriów. Porcelanowe kubki i filiżanki to dobra inwestycja na lata. Porcelana to materiał bardzo trwały, a jednocześnie elegancki. Naczynia wykonane z tego tworzywa posłużą nam przez wiele lat i wpasują się do każdej kuchni.

 

Miski i miseczki porcelanowe

W twoim domu nie powinno również zabraknąć misek i miseczek w różnych rozmiarach. Przydadzą się do podawania zup, jak również do przygotowywania posiłków oraz wypieków. Warto zaopatrzyć się zarówno w typowe miseczki do zup, mające pojemność ok. 400 ml, jak i w większe miski, które przydadzą się do sałatek oraz ciast i wypieków.

 

Talerze obiadowe i talerzyki deserowe

Mamy już w czym podać jedzenie i napoje, więc czas zastanowić się nad innymi elementami zastawy. Aby nie pomieszać stylów i stworzyć spójną zastawę, zdecyduj się na jedną kolekcję od jednej marki. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko będzie ze sobą harmonijnie współgrało. Nie jest to jednak zasada, której musisz się bezwarunkowo trzymać. Pamiętaj, że to tobie przede wszystkim ma się podobać zastawa i jeśli zdecydujesz się na artystyczny nieład, wciel swój pomysł w życie bez zastanowienia. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie własnej zastawy talerzyków deserowych i talerzy obiadowych. Robiąc zakupy, możesz sam skomponować własną zastawę. Będziesz miał wtedy pewność, że nikt inny nie ma takich samych naczyń we własnym domu.

 

Pojemniki i puszki

Gdy już wiemy, jak podamy oraz z czego zjemy nasze ulubione posiłki, pozostaje jeszcze kwestia przechowywania półproduktów. Do tego celu świetnie nadadzą się różne pod względem formy, wzorów i wielkości pojemniki i puszki. Dobrze sprawdzą się zestawy puszek metalowych, w których możemy przechowywać większość suchych produktów spożywczych. Modnym rozwiązaniem w dzisiejszych kuchniach są puszki z napisami, przeznaczone specjalnie do przechowywania konkretnych rzeczy.

 

Kieliszki do wina i szampana

Gdy już zadbaliśmy o rzeczy pożyteczne, czas zatroszczyć się o przyjemności.  W sklepach znajdziesz zarówno proste kieliszki o opływowych kształtach, jak i bardziej wymyślne naczynia. Dla fanów eklektycznych rozwiązań proponujemy kieliszki wykonane z solidnego szkła z wytłoczonym, folklorystycznym wzorem w mocnych kolorach. Modne są również proste formy, w których jedynie nóżka ma element ozdobny, a góra przybiera klasyczny kielichowy kształt.

 

Nie ma sztywnych zasad, do których powinnaś się stosować, wyposażając swoją kuchnię. To, czego potrzebujesz, zależy od trybu życia, jaki prowadzisz, oraz od tego, jakie masz upodobania estetyczne.