Meble tapicerowane - liczy się przede wszystkim jakość

2018-01-09
Meble tapicerowane - liczy się przede wszystkim jakość

Decydując się na nowe meble do salonu lub sypialni, chcemy, by posłużyły nam one przez długie lata. W poniższym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Niestety czasem zdarza się, że pod wpływem impulsu kupujemy meble w okazyjnej cenie, które po zaledwie kilku miesiącach tracą na prezencji i przestają zapewniać komfort. Stoi za tym przede wszystkim zła jakość materiałów, z jakich zostały one wykonane. Poznaj wskazówki, dzięki którym unikniesz zbędnych rozczarowań i dodatkowych wydatków.
 
Co tak naprawdę oznacza jakość?
Podczas podejmowania decyzji o zakupie wiele osób powtarza nam, abyśmy postawili na meble wysokiej jakości. Co jednak tak naprawdę to oznacza? Przede wszystkim jakość to dobre, sprawdzone materiały. Dotyczy to zarówno ram mebli, ich wypełnienia oraz tkaniny tapicerskiej. Poza tym dobra jakość to również solidne i trwałe wykonanie z dbałością o każdy szczegół wykończenia mebla. Jeśli meble, które wybierzemy, spełnią wszystkie te kryteria, możemy być pewni, że posłużą nam one przez długi czas.
 
Dobra tapicerka
Wybierając meble tapicerowane, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, jakim są one obite. Jeśli postawimy na tkaninę, która szybko się brudzi, odbarwia lub przeciera - możemy być pewni, że już po kilku miesiącach nasze meble przestaną być ozdobą mieszkania. Dlatego warto wybierać takie zestawy mebli tapicerowanych, na których możemy znaleźć obicie z ekoskóry, grubych, naturalnych tkanin lub zamszu. Tego typu obicia są najtrwalsze.
 
Sprawdź wypełnienie
Kupując meble tapicerowane, najczęściej skupiamy się  na komforcie i wygodzie - to całkowicie zrozumiałe. Warto więc sprawdzić materiał, od którego zależy najwięcej. Chodzi tu o wypełnienie mebli tapicerowanych. Ich środek powinien dopasowywać się do kształtu naszego ciała, a jednocześnie zapewniać mu odpowiednie podparcie. Nie warto zatem wybierać kanap i foteli, które są zbyt miękkie. Ponadto należy upewnić się, że wypełnienie mebla jest odporne na odkształcenia. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy sprawdzić, jak szybko wraca do właściwego kształtu po tym, jak przestaniemy na nim siedzieć.
 
Solidna konstrukcja i dbałość o szczegóły
Równie ważnym elementem w przypadku mebli tapicerowanych jest ich konstrukcja. Warto kupić zestawy, które posiadają np. solidne, drewniane ramy. Tego typu komplety wypoczynkowe są o wiele trwalsze i nie zaszkodzą im nawet harce dzieci. Co więcej, upewnijmy się również, czy wszystkie elementy są ze sobą solidnie połączone, a każdy szczegół odpowiednio dopracowany. Precyzja producenta mebli również świadczy o jakości otrzymanego towaru.
 
Znany producent
Aby mieć absolutną pewność, że wybieramy meble, które będą w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania, warto postawić na znanych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami. Obecnie możemy szukać ich również w naszym kraju. Polskie firmy meblowe są bowiem jednym z głównych liderów na europejskich rynkach. Klienci doceniają solidne i wytrzymałe zestawy, które jednocześnie są także nowoczesne i eleganckie.
 
Podsumowując, sprawdzone meble tapicerowane od znanych producentów to gwarancja wysokiej jakości tkanin i materiałów. Posłużą nam one przez długi czas. Dlatego też, choć ich cena może być nieco wyższa, tak naprawdę jest to wydatek, który z całą pewnością się opłaci.