Materace lateksowe – czym się wyróżniają?

2018-03-20
Materace lateksowe – czym się wyróżniają?

Materace lateksowe dzięki swoim licznym zaletom świetnie się sprzedają. Są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zapewniają komfortowy wypoczynek i zdrowy sen.

Dlaczego materace lateksowe są takie wygodne?

Dlatego że są elastyczne i sprężyste, bez problemu dopasowują się do naturalnych krzywizn ludzkiej sylwetki. Nawet po długim leżeniu nie widać na nich żadnych wgłębień czy innych śladów użytkowania, powierzchnia niemal od razu wraca do pierwotnego wyglądu. Materac lateksowy posłuży Ci przez długie lata, gdyż jest niezwykle wytrzymały. Nie ulega odkształceniom, nie absorbuje wilgoci i sprawdza się w każdych warunkach.


 

 

Stopień twardości

Stopień twardości materaca powinien być optymalny, dostosowany do potrzeb i anatomii konkretnego użytkownika. To niezbędne, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen. Długotrwałe użytkowanie źle dobranego materaca może przyczynić się do powstania lub nasilenia różnorakich dolegliwości bólowych, a nawet do problemów z krążeniem. W dłuższej perspektywie czasowej spanie na wersalce czy nieodpowiednim materacu skończyć się może poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Dlatego lepiej zainwestować w dobry jakościowo produkt, który nie tylko będzie wygodny, ale przede wszystkim ergonomiczny (bogatą ofertę ma sklep dlaspania.pl).

Zasadniczym elementem ergonomii jest tutaj stopień twardości. Przy zakupie materaca lateksowego należy wziąć ten parametr pod uwagę. W przeciwnym razie możemy nabyć produkt, który nie spełni naszych oczekiwań.

Zasadniczo osoby o większej masie ciała powinny wybierać materace twarde, które nie będą poddawały się silnemu naciskowi zewnętrznemu. Natomiast osobom o szczuplejszej posturze zaleca się materace miękkie, gdyż zbyt twarda powierzchnia mogłaby uciskać ciało i spowodować problemy z krążeniem, skurcze, mrowienie w kończynach czy ból pleców. Uniwersalnym sposobem na sprawdzenie, czy dany materac będzie dla nas odpowiedni, jest wsunięcie dłoni pod dolną część pleców – jeśli okaże się, że nie sprawia nam to specjalnych trudności, materac prawdopodobnie jest w porządku.

Osoby cierpiące na schorzenia i dolegliwości związane z kręgosłupem powinny jednak skonsultować się najpierw z ortopedą przed dokonaniem decyzji. Zresztą daleko idąca ostrożność przy wyborze materaca do spania jest wskazana również u osób całkowicie zdrowych, choć oczywiście kontakt ze specjalistą w ich przypadku nie jest nieodzowny.


 

Materac lateksowy idealny dla alergików

Materace lateksowe są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Lateks to bardzo higieniczny materiał, odporny na grzyby i pleśń - zmorę wszystkich miejsc, w których panuje wilgoć. Jeśli należysz do osób, które obficie pocą się w nocy, materac lateksowy będzie opcją najlepszą z możliwych, gdyż nie wchłania i nie magazynuje wilgoci, a poza tym bardzo dobrze przepuszcza powietrze.


 

Materac lateksowy z pewnością zagwarantuje Ci zdrowy i spokojny sen, po którym wstaniesz wypoczęty i pełen energii. Jedyną jego wadą jest cena – materace sprężynowe są na ogół znacznie tańsze. Ale to wydatek, który się opłaca. Zwłaszcza że nieczęsto decydujemy się na zakup tego typu produktów.