Szafki na wymiar, a może w zestawie? Które rozwiązanie jest lepsze?

2017-08-19
Szafki na wymiar, a może w zestawie? Które rozwiązanie jest lepsze?

Urządzając łazienkę zastanawiamy się, czy kupić szafki w gotowym zestawie, czy też zamówić dopasowane do pomieszczenia meble wykonywane na wymiar. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i możliwości finansowe, a także cechy przestrzeni, jaką dysponujemy.

Szafki na wymiar

Ich zakup szczególnie poleca się osobom poszukującym trwałego, spersonalizowanego i efektownego rozwiązania na wiele kolejnych lat. Szafki na wymiar pozwalają na dowolne modyfikacje wystroju. Niektórzy decydują się na samodzielne zaprojektowanie mebli. Jeśli jednak nie posiadamy wystarczających umiejętności, warto skorzystać z usług doświadczonego wykonawcy. Dopracuje on najdrobniejsze szczegóły. Dobierze kolor, wzór, kształt i wielkość szafek. Kupując meble na zamówienie, zyskamy dostęp do większej liczby materiałów wykończeniowych. Znajdziemy firmy tworzące meble z forniru, płyty MDF, drewna albo ze szkła. Stworzenie mebli na zamówienie poprzedza wykonanie wizualizacji weryfikującej, czy produkty spełniają nasze oczekiwania. Decydując się na pomoc specjalisty, trzeba zwrócić uwagę na opinie osób oceniających jakość jego usług. Wszelkie ustalenia i wymagania powinno zawrzeć się na piśmie i rzetelnie wycenić. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i komplikacji.

 

Szafki w zestawie

Są ergonomiczne i funkcjonalne. Kupując je, otrzymamy dokładnie te same meble, które widzieliśmy w salonie. W ofertach salonów znajdziemy rozmaite fronty i szafki odznaczające się trwałością, precyzyjnym wykonaniem oraz niską, atrakcyjną ceną. Ostatnio popularne stały się meble modułowe. Dzięki nim można łatwo zaadaptować szafki do wnętrza. Mimo cennych korzyści dopasowanie do konkretnej łazienki gotowego zestawu często nastręcza nie lada trudności. Szczególnie problematyczne może okazać się rozlokowanie szafek w pomieszczeniu o nietypowych wymiarach i niestandardowym kształcie. Kolejnym mankamentem wydaje się konieczność samodzielnego składania mebli. Otrzymujemy bowiem części w pudełkach opatrzonych instrukcją montażową. Nie możemy sprawdzić wcześniej stabilności poszczególnych elementów. Według producentów złożenie takich mebli nie przysparza większych problemów.

 

Ceny

Gotowe zestawy mebli łazienkowych kosztują o wiele mniej niż szafki wykonywane na wymiar (sprawdź meble łazienkowe na defra.pl). Ceny zaczynają się nawet od ok. 400 złotych. W przypadku sprzętów tworzonych na zamówienie koszt wykonania zlecenia zależy od ich standardu, stopnia skomplikowania formy, od materiałów, z jakich będą wykonane, oraz ich planowanego rozmiaru.

Solidność i trwałość mebli na wymiar znacząco przewyższa jakość tych produkowanych masowo. Szafki tworzone na zamówienie wychodzą naprzeciw nietypowym oczekiwaniom. Jednak sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują coraz więcej możliwości adaptowania sprzętów do naszych potrzeb. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, komplety gotowych szafek okażą się lepszym rozwiązaniem. Różnorodność modeli i atrakcyjne ceny sprawiają, że meble sprzedawane w zestawie ciągle cieszą się sporą popularnością.