Ścianki działowe – czy warto się zdecydować?

2016-04-07
Ścianki działowe – czy warto się zdecydować?

Ścianki działowe doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeni prywatnych mieszkań, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Często można natknąć się na nie w biurowcach, gdzie wyznaczają pomieszczenia dla kolejnych pracowników. Postawienie ścianki działowej nie jest trudnym zdaniem, ponieważ w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele gotowych materiałów. Warto z nich skorzystać, szczególnie jeśli zależy nam na szybkim wykonaniu stosownej instalacji. Przykładowe pomysły wykorzystania ścianek działowych można znaleźć w sieci. Poza tradycyjnymi, jednolitymi ściankami, koniecznie należy także wyróżnić bardziej dekoracyjne modele – okażą się one nie tylko praktyczne, ale także atrakcyjne pod względem wizualnym, stając się wspaniałą ozdobą niejednego wnętrza.

 

Na jakie materiały budowlane należy się zdecydować?

 

Producenci materiałów budowlanych proponują szeroki asortyment dla osób, które są zainteresowane założeniem ścianki działowej. Najlepiej w tej roli sprawdzają się funkcjonalne płyty gipsowo-kartonowe. Ich głównym walorem jest bardzo lekka waga, dzięki czemu z łatwością można je ustawiać praktycznie w każdym miejscu. Dopasowanie kształtu do aktualnych preferencji także nie jest trudnym zadaniem. Warto zaznaczyć, że za pomocą omawianych płyt można naprawdę szybko wznieść pożądaną konstrukcję. Jeśli komuś zależy na czasie, powinien zdecydować się właśnie na tego typu materiały budowlane. Niska waga płyt sprawia, że z powodzeniem można je wykorzystywać nawet na poddaszu. Nie stanowią one znacznego obciążenia dla stropu, dzięki czemu nie będą zagrażać bezpieczeństwu całej konstrukcji. Oczywiście, dla większego komfortu, najlepiej skorzystać także z wełny mineralnej, która zapewniłaby nam optymalną temperaturę w nowo utworzonym pomieszczeniu.

 

W jaki sposób można wykorzystać ściankę działową?

 

Dzięki ściankom działowym można szybko wyznaczyć nowe pomieszczenia, co okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem w wielu nieruchomościach mieszkalnych. Jeśli ktoś marzy o dodatkowym pokoju lub wnętrzu gospodarskim, gipsowo-kartonowe płyty będą strzałem w dziesiątkę. Ścianki działowe są dość powszechnie stosowane w pomieszczeniach biurowych. Z ich pomocą można wyznaczyć miejsce pracy dla poszczególnych pracowników, zachowując ich prywatność. Tego typu instalacje są także bardzo popularne w sklepach oraz hurtowniach. Dodatkowym walorem jest ich niska cena – w efekcie małym kosztem można uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

 

Ścianki działowe o dekoracyjnym charakterze

 

Obecnie coraz popularniejsze są dekoracyjne ścianki działowe, które nie tylko pozwalają na wydzielenie konkretnej przestrzeni, ale także znakomicie urozmaicają wystrój danego wnętrza. Na szczególną uwagę zasługują modele ażurowe. Bardzo często można je spotkać w galeriach handlowych, gdzie przede wszystkim pełnią rolę dekoracyjną. Wielu Polaków decyduje się na zastosowanie tej nietypowej instalacji we własnym mieszkaniu. Z pomocą ażurowej ścianki można oddzielić na przykład kuchnię od jadalni czy aneks kuchenny od pokoju – w zależności od indywidualnych potrzeb. Producenci są w stanie wykonać ściankę na specjalnie życzenie klienta, zgodnie z dostarczonym przez niego projektem. Warto podkreślić, że dzięki ażurowym otworom można dodatkowo zapewnić wnętrzu ciekawe efekty świetlne. Promienie słońca przebijające się przez ozdobne wycięcia znakomicie sprawdzą się zarówno w pokojach mieszkalnych, jak i w lokalach o charakterze handlowym. Przykładowe wzory tego typu instalacji można znaleźć w Internecie – najlepiej odwiedzić strony wybranych producentów.

 

Warto zastanowić się, czy w użytkowanym przez nas lokalu ściany działowe nie okazałyby się dobrym pomysłem. Taka instalacja nie jest kosztowna, a dodatkowo montaż regipsów nie powinien sprawić problemów nawet początkującym konsumentom. W razie potrzeby, zawsze można skorzystać z usług profesjonalistów, decydując się na zaprojektowanie nietypowej ściany działowej wraz z jej instalacją. Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się tego typu usługami.