Remont łazienki: jak się za to zabrać?

2018-02-01
Remont łazienki: jak się za to zabrać?

Remont łazienki wymaga czasu, pracy i nakładów pieniężnych. Jeśli gotów jesteś spełnić wszystkie trzy warunki i zastanawiasz się, w jakie narzędzia oraz materiały się zaopatrzyć, by samodzielnie wyremontować łazienkę, przeczytaj poniższy artykuł.

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń w mieszkaniu, które najtrudniej wyremontować. Dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy zaopatrzyć się koniecznie w niezbędne narzędzia i materiały. Zależnie od tego, jakie prace zdecydujemy się wykonać sami, a jakie pozostawimy fachowcom – będziemy musieli kupić mniej lub więcej sprzętu. Przy szerzej zakrojonych remontach konieczne może się okazać wygospodarowanie miejsca na jakiś nowy element, np. na kabinę prysznicową (kabiny prysznicowe są o tyle wygodne, że zajmują niewiele przestrzeni w porównaniu z wannami).

 

W jaki narzędzia się zaopatrzyć?

Remont w łazience wymaga narzędzi umożliwiających skuwanie starych płytek. Może to być młotek, jak i przebijak ze stali, a także młotowiertarka wyposażona w funkcję kucia. Do pozbywania się pozostałości po kleju oraz wyrównywania ścian posłuży szlifierka. Należy też koniecznie zaopatrzyć się w poziomicę, niezbędną zarówno przy wyrównywaniu ścian, jak i podłogi. Innym nieodzownym akcesorium przy remoncie łazienki są szpachelki, ułatwiające kładzenie płytek, a także maszyna przeznaczona do ich przecinania. Niewątpliwie przyda się również wiertarka oraz inne pomniejsze urządzenia i sprzęty, których zwyczajowo używa się przy wszelkiego rodzaju remontach.

 

Jakie materiały kupić?

Kupując potrzebne materiały, zwracajmy uwagę na ich jakość. Czasem lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i cieszyć się później trwałością efektów, niż roztrwonić środki na coś, co w niedługim czasie szybko się zniszczy. Niezbędny okaże się z całą pewnością dobry klej, który posłuży nam do kładzenia płytek. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w fugi oraz specjalne krzyżyki, które służą do mierzenia odległości między poszczególnymi płytkami. Poza tym przydadzą się niewątpliwie regipsy, grunt do ścian oraz farby.

 

Skompletowałeś już wszystko? Pora więc zacząć remont!