Umywalka nablatowa w łazience – za i przeciw

2017-10-26
Umywalka nablatowa w łazience – za i przeciw

Standardowe umywalki ścienne coraz rzadziej pojawiają się w łazienkach. Ich miejsce zajmują zyskujące coraz większą popularność umywalki nablatowe. Klientów przyciąga ich nowoczesna forma i możliwość ich dopasowania do mebli w łazience. Jakie są wady i zalety tego typu umywalki?

Na dobre…

Odwiedzając świeżo wykończone mieszkania i domy, trudno natrafić na inną umywalkę niż nablatowa. Odznacza się ona wieloma zaletami, wśród których pierwszoplanowym atutem jest niebanalny wygląd. Umywalki nablatowe sprawiają wrażenie bardzo nowoczesnych i designerskich – nawet jeśli są proste w formie. Umywalki w Defra.pl są zróżnicowane nie tylko pod kątem wielkości, ale i kształtu. Można więc bez problemu znaleźć wśród nich taką, która najlepiej będzie pasowała do urządzanego wnętrza. Co więcej, umywalki nablatowe zajmują bardzo mało miejsca, co oznacza, że można dowolnie rozplanować wykorzystanie przestrzeni pod nimi. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie pod taką umywalką szafki, w której znajdzie się miejsce dla wszystkich najpotrzebniejszych w łazience przedmiotów, takich jak środki czystości czy kosmetyki.

 

…i na złe

Stare porzekadło głosi, że „nie ma róży bez kolców”. Nie ma też umywalki, która nie sprawiałaby absolutnie żadnych kłopotów. Choć umywalka nablatowa jest tak bliska ideału, jak to tylko możliwe, to jednak ma też pewne wady, z których należy zdać sobie sprawę.

Głównym mankamentem jest konieczność samodzielnego dopasowania do niej blatu, który trzeba odpowiednio wyciąć, aby umieścić w nim ceramiczną misę. Mniejsze umywalki pozostawiają dużą ilość miejsca wokół siebie – odsłonięty blat można wprawdzie wykorzystać jako półkę na najczęściej używane kosmetyki i wszystkie podręczne akcesoria, ale oznacza to, że będzie on również wystawiony na długotrwałe i – bądźmy szczerzy – niszczące działanie wody, co jest niekorzystne zwłaszcza dla blatów drewnianych.

 

Ostateczny rozrachunek

Umywalka nablatowa ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Co więcej, wady te wcale nie przekreślają tego typu umywalki. Dopasowanie misy do blatu jest niezbędną czynnością, ale przecież każdą inną umywalkę także trzeba w odpowiedni sposób zamontować i poświęcić czas na jej dopasowanie. Co się zaś tyczy kontaktu blatu z wodą, nie trzeba myśleć od razu o jego przyszłej wymianie. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, z jakich korzysta m.in. Defra, powstają blaty drewniane odpowiednio zaimpregnowane i stale chronione przed niszczącym wpływem wody.

Tak więc w ostatecznym rozrachunku umywalka nablatowa wypada niezwykle korzystnie w oczach klienta. Jej atrakcyjność wynika z niebanalnego wyglądu, ale również z bardzo wysokiej funkcjonalności. Co więcej, formy większości umywalek nablatowych są na tyle uniwersalne, że pasują do każdej łazienki, bez względu na styl jej wykończenia. Jest mnóstwo powodów, dla których montaż umywalki nablatowej w łazience można uznać za dobry pomysł. Przekonaj się sam, dlaczego ten model jest tak lubiany przez swoich użytkowników!