Owoce i warzywa jako dobry pomysł na kuchenną fototapetę - najlepsze propozycje

2018-03-14
Owoce i warzywa jako dobry pomysł na kuchenną fototapetę - najlepsze propozycje

Kuchnia to miejsce porannych spotkań, centrum domu, które powinno emanować pozytywną energią. Jak zatem zaaranżować to wnętrze, by było funkcjonalne i modne? Zobacz, jak wiele do kuchni wprowadzi dobrze dobrana fototapeta przedstawiająca owoce i warzywa.

Polecane kolory do kuchni

Kuchnia to dla wielu osób jedno z pierwszych pomieszczeń odwiedzanych zaraz po przebudzeniu. Właśnie dlatego jej odpowiednia aranżacja jest niesłychanie ważna. Wystrój kuchni wpływa na samopoczucie i nastawienie do dalszej części dnia. Zatem powinny być w niej kolory emanujące energią. Zdecydowanie poleca się żywe połączenia, które pobudzają myślenie i pozytywnie nastrajają. Wybierając kolor do kuchni, zdecyduj się więc na wiosenne odcienie: soczystą zieleńolśniewającą magentę i zawsze modną żółć. Te kolory w odpowiednim zestawieniu stworzą bardzo modne, tętniące życiem wnętrze. Dla osób lubiących bardziej stonowane rozwiązania idealną propozycją będzie wprowadzenie do kuchni choć jednego z tych kolorów; ożywi on wnętrze i stworzy piękny kontrast z szarością pomieszczenia.

 

Owoce i warzywa jako wzór fototapety

Najczęściej wybierane do kuchni są fototapety w owoce i warzywa. To tematyczne zestawienie aranżacji z przeznaczeniem pomieszczenia. Tapety te wyróżniają się niezwykłą jaskrawością barw. To pozwala na zastosowanie znacznie bardziej stonowanych kolorów na reszcie ścian. Widok soczystych owoców wyzwala wiosenną motywację do życia i letnią energię do działania. Obrazy z warzywami zwiększają apetyt i zachęcają do przyrządzania równie apetycznie wyglądających dań.

 

Jak dobrze dobrać rozmiar fototapety?

Wybierając fototapetę, należy zwrócić uwagę na rozmiar pomieszczenia. W dużych wnętrzach pięknie wyglądają obrazy przedstawiające rosnące na drzewie owoce. Nie są one męczące dla wzroku i przytłaczające dla aranżacji. Takie fototapety odradzane są w niewielkich pomieszczeniach. W nich lepiej sprawdzają się obrazy przedstawiające pojedyncze elementy, np. połówki cytryn czy jabłko odbijające się od wody. Wtedy kuchnia nie zostanie optycznie pomniejszona, a wzorzysty obraz będzie modnym urozmaiceniem jednolitych ścian. 

 

Gdzie najlepiej umieścić fototapetę?

Sztuką jest odpowiednie dopasowanie fototapety do aranżacji wnętrza. Nie może stwarzać ona poczucia bałaganu i przepychu. Są dwa sprawdzone miejsca, w których fototapeta, przy doborze odpowiedniego wzoru, zawsze będzie wyglądała dobrze. Fototapeta o całościowym obrazie, a nie powtarzającym się wzorze, nie powinna być przycinana. Dobrym pomysłem jest umieszczenie jej przy stole w części jadalnej kuchni. Tam nie będą obrazu zasłaniać meble. W przypadku mniejszych wnętrz i wzorów z powtarzającym się elementem fototapety dobrze prezentują się jako urozmaicenia przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami górnymi i okapem.

Fototapety w owoce i warzywa do kuchni to sposób na modną aranżację wnętrza. Pomieszczenie to powinno tętnić energią, być oazą i centrum spotkań wszystkich domowników. To właśnie dlatego odpowiedni dobór kolorów i wzorów jest tak ważny.