Nowoczesny stół w salonie. Jak go wybrać?

2015-11-30
Nowoczesny stół w salonie. Jak go wybrać?

Jeżeli myślimy o wystroju salonu, warto postawić na jeden styl. Możemy postawić krok do przodu i zadecydować meblach nowoczesnych. Pamiętajmy, że w przypadku stołów nowoczesnych odchodzi się od drewna, za to popularność zyskują całkiem inne materiały, takie jak np. szkło.

Stoły nowoczesne w salonie

Aby dokonać odpowiedniego wyboru stołu nowoczesnego oraz materiału z którego będzie wyprodukowany, trzeba zastanowić się nad przeznaczeniem takiego mebla. Jeżeli jego użytkownicy będą głównie pili kawę i jedli ciasteczka, warto pomyśleć o mniejszym rozmiarowo stolikiem do kawy. Nowoczesny stolik do kawy może także być wykonany z wielu różnych tworzyw, choć może się wydawać, że drewno, jak i materiały drewnopodobne tracą na znaczeniu. Z kolei stół wykonany ze szkła pasuje do wielu wnętrz. W przypadku większego stołu lepiej raczej postawić na wyroby drewnopodobne.

Wymyślność czy minimalizm?

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że stoły i stoliki w nowoczesnym wydaniu prezentują się w sposób bardzo minimalistyczny lub opiewają w bardzo ciekawe i finezyjne kształty. Przed wyborem konkretnego modelu trzeba przyjrzeć się swojemu mieszkaniu i zastanowić się jakie struktury dominują. Może się bowiem zdarzyć, że nasz nowoczesny stolik o wymyślnym kształcie nie dopasuje się do pozostałych mebli, które, choć równie nowoczesne, prezentują bardziej stonowane kształty.

Odpowiedni rozmiar

Wybierając stół do naszego nowoczesnego wnętrza, należy pamiętać także o tym, aby miał on właściwą wielkość. Jeśli nasz salon bądź pokój jest niewielkich rozmiarów, lepiej raczej postawić na malutki nowoczesny stolik do kawy, niż stół przy którym zmieści się więcej osób. Jeżeli mamy więcej miejsca, zdecydowanie bardziej możemy kombinować z rozmiarem i tworzywem, z którego ma być zrobiony mebel. Niektóre bowiem materiały nadają pomieszczeniu „ciężkości” przez co pomieszczenie wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości i bardziej zagracone.

Wybierając stoły do salonu na więcej osób, należy kierować się jego przeznaczeniem, a także tym, w którym miejscu chcemy go postawić. Warto również zwrócić uwagę na materiały i kolory pozostałych mebli, aby wnętrze było urządzone w sposób harmonijny.

Pamiętajmy, aby przy urządzaniu salonu, w pierwszej kolejności określić przeznaczenie stołu lub stolika, a następnie dopasować do pozostałych mebli. Wszystko zależy od tego, co już mamy w mieszkaniu i co chcemy osiągnąć. Nowoczesny stół lub stolik w pokoju może być harmonijnym wykończeniem naszego mieszkania.