Jak modnie udekorować choinkę?

2016-11-24
Jak modnie udekorować choinkę?

Niektórzy chcą być trendy zawsze i w każdej dziedzinie. Modnie urządzają dom, ich ubiór nadąża za najnowszymi stylizacjami. A co z choinką? Przecież należy ona do najbardziej rozpoznawalnych symboli Bożego Narodzenia.

Dobrzy styliści potrafią połączyć tradycję z modą - tak jest również w przypadku drzewek bożonarodzeniowych. Sama choinka to zazwyczaj jodła lub świerk, nieliczni decydują się na jodłę. Modne stylizacje najlepszy efekt przynoszą przy wykorzystaniu sztucznych choinek lub drzewek tworzonych z naturalnych gałęzi mocowanych na pniu. Są one bardzo gęste, zieleń tworzy doskonałe tło dla ozdób choinkowych. Wadą choinek z gałęzi jest ich krótki żywot, bez wody niestety igły szybko opadają. Bardziej nowoczesne aranżacje proponują choinki srebrne, białe lub niebieskie. Elegancko prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.

Jakie tendencje obowiązują w danym roku, można łatwo poznać po choinkach w supermarketach, które pojawiają się już pod koniec listopada, oraz po oferowanych do sprzedaży dekoracjach. Przez ostatnich kilka lat hitem były choinki jednokolorowe. Bombki czerwone, srebrne, złote lub granatowe. W tym samym kolorze kokardki i oświetlenie. Moda na tego typu dekoracje jednak już przeminęła. Sztuczne choinki świąteczne znajdziecie tutaj: http://swieta.dom.pl/493-choinki.

Obecnie najmodniejszą stylizacją są ozdoby ręczne wykonane z materiałów naturalnych. Króluje słoma, sznurek, aniołki i gwiazdki wykonane na drutach lub szydełku z białej włóczki. Doskonale kontrastują z ciemną zielenią choinki. Całość daje wrażenie naturalności i swojskości. Oczywiście, z braku zdolności manualnych lub czasu, nie wszyscy mogą samodzielnie wykonać takie ozdoby. W sklepach, na kiermaszach i w internecie natknąć się jednak można na wiele dekoracji wykonanych ręcznie przez inne osoby. Ich cena jest porównywalna z tradycyjnymi bombkami.

Tego rodzaju ozdoby choinkowe są znacznie lepsze niż jednokolorowe bombki, gdyż dzięki nim choinka nabiera indywidualnego charakteru, a nie jest tylko bierną kopią odgórnego wzoru. Dekorując choinkę zgodnie z obowiązującą modą, warto pamiętać o jej tradycyjnych aspektach.