Białe meble łazienkowe - jak je pielęgnować?

2017-02-22
Białe meble łazienkowe - jak je pielęgnować?

Urządzając łazienkę, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak łatwość utrzymania czystości czy wygoda użytkowania w życiu codziennym. Wiele osób decyduje się na białe meble. Dlaczego?

Uniwersalność białych mebli

Białe meble będą doskonałym tłem dla wszystkich dodatków czy akcesoriów łazienkowych. Biel pasuje zarówno do ciemnych, grafitowych płytek, jak do kolorowych dywaników i zasłon. Jeżeli jednak zdecydujemy się na minimalistyczny wygląd łazienki, wystarczy schować wszystkie przedmioty do szafek, by uzyskać efekt czystego i schludnego pomieszczenia.

Białe meble w połączeniu z jasnymi ścianami sprawią, że nawet niewielka łazienka będzie wydawać się przestronna. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób mieszkających w blokach, gdzie łazienki są najczęściej niewielkie.

 

Po pierwsze – pielęgnacja!

Białe meble w łazience mogą wydawać się trudne do utrzymania w czystości. Należy jednak dbać o nie z taką samą sumiennością, jak o inne meble łazienkowe. Warto jednak na samym początku zabezpieczyć je specjalnym lakierem bezbarwnym, zapobiegającym żółknięciu, zwłaszcza jeśli mamy nasłonecznioną łazienkę.

Przy codziennej pielęgnacji warto pamiętać, by nie używać do czyszczenia twardych i szorstkich gąbek czy ściereczek – naruszają one strukturę mebla, tworząc rysy, do których podczas zwykłego użytkowania może przedostać się wilgoć, deformując powierzchnię.

Czytaj też: Armando - klasyczna biel mebli łazienkowych

 

Pamiętaj o systematyczności

Podczas sprzątania należy także skupiać się na dokładnym czyszczeniu kamienia, który pozostaje na meblach przez przypadkowe ochlapanie ich wodą. Jego nawarstwienie może powodować postawanie trudnych do usunięcia osadów, więc tutaj systematyczna pielęgnacja oszczędzi nam późniejszych problemów. Korzystaj z produktów przeznaczonych do konkretnego typu mebli – jeżeli posiadasz meble lakierowane, kup produkt, który będzie zapobiegał nawarstwianiu się kurzu, który na białych meblach jest szczególnie widoczny.

Przy sprzątaniu całej łazienki należy uważać na silne detergenty – nie tylko szkodzą one skórze, ale i mają bardzo zły wpływ na strukturę mebli łazienkowych. Przy dłuższym kontakcie mogą trwale zniszczyć ich powierzchnię i narazić nas na dodatkowe koszty wymiany blatów lub fontów.

 

Domowe sposoby na białe meble

Alternatywą dla dostępnych w sklepach środków pielęgnacyjnych są domowe sposoby na utrzymanie czystości w łazience.

Najpopularniejszy z nich polega na wykorzystaniu pszczelego wosku. Naniesiony na miękką szmatkę i delikatnie wcierany, przywróci meblom błysk i sprawi, że będą wyglądały jak nowe.

Świetnym produktem do radzenia sobie z rysami jest wazelina – wystarczy nałożyć ją na porysowane miejsce i po ok. 24 godzinach delikatnie wypolerować.

 

Białe meble łazienkowe wymagają szczególnej systematyczności w sprzątaniu, ale w zamian cieszą oko i stwarzają wspaniały efekt.

Zdjęcie główne: Meble z kolekcji Armando - Defra