Wesele w domu - jak przygotować dom i ogród na przyjęcie gości?

2016-12-28
Wesele w domu - jak przygotować dom i ogród na przyjęcie gości?

Planujesz małe, kameralne przyjęcie weselne w rodzinnym domu z ogrodem? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, żeby urządzić niezapomnianą zabawę w stylu garden party!

Namiot, stoły, krzesła

Możemy zaopatrzyć się w nie osobiście, wypożyczyć od sąsiadów, a także zatrudnić firmę cateringową, która poza menu posiada w swojej ofercie nakrycie stołów i dostarczenie brakujących mebli. Niezależnie od źródła podstawowego wyposażenia musimy zadbać o to, żeby wystrój był spójny. Różne wielkości stołów czy modele krzeseł raczej się tu nie sprawdzą. Jeśli urządzamy przyjęcie w domu, wybierzmy duże pomieszczenie i usuńmy stamtąd wszystkie zbędne meble, żeby zostało jak najwięcej przestrzeni.

 

Poczęstunek dla gości

Tutaj wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Może zatrudnić wymienioną już wyżej firmę cateringową, z którą ustalimy dokładne menu. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze, choć jednocześnie najbardziej kosztowne. Na czas wesela możemy zatrudnić kucharki i kelnerki lub – jeśli mamy taką możliwość – poprosić o pomoc rodzinę czy znajomych. Jeśli nie chcemy lub nie mamy warunków na urządzenie wielkiej uczty w domu, dobrym pomysłem będzie obiad w restauracji oraz mniejsze przyjęcie koktajlowe w domu, z przekąskami i alkoholem.

 

Oprawa uroczystości

Jeśli nie zatrudniamy zewnętrznych firm czy osób prywatnych, o wszystko musimy zadbać sami. Wymaga to oczywiście więcej czasu i energii, ale jest jednocześnie bardziej osobiste i dokładnie takie, jak zaplanujemy. Zadbajmy wobec tego o odpowiednią muzykę (ulubiona playlista, największe światowe hity, a może karaoke?), nagłośnienie, oświetlenie i dekoracje. W ogrodzie pięknie zaprezentują się wiszące lampiony lub drobne światełka, kwiatowe ozdoby i świece na stole. Warto wykorzystać również drewniane skrzynki, kolorowe wstążki czy własnoręcznie przygotowane proporczyki. Oryginalnie i wzruszająco będą wyglądać rodzinne pamiątki, stare zdjęcia czy antyki. Możemy też kupić akcesoria, które z powodzeniem wykorzystamy później w domu, a które będą przypominały nam ten wyjątkowy czas. Jeśli nie jesteśmy pewni, w jakim stylu chcemy urządzić przyjęcie, żeby było zgrane nie tylko z klimatem ślubu, ale i weselnych kreacji, zapytajmy o radę salon sukien ślubnych – pracujące tam stylistki z pewnością mają doświadczenie również w tych kwestiach.