Trawnik z rolki w Twoim ogrodzie

2019-01-18
Trawnik z rolki w Twoim ogrodzie

Chcesz mieć trawnik w ekspresowym tempie? Zainwestuj w trawę z rolki.

Posianie trawnika na gołej ziemi przyniesie efekty dopiero po jakimś czasie. Jeśli nie chcesz czekać i możesz pozwolić sobie na nieco większy wydatek, zdecyduj się na trawnik z rolki. Nigdy jeszcze o czymś takim nie słyszałeś? Nie jesteś pewien, czy jest to opcja warta rozważenia? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

 

Trawnik z rolki - idealne rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Przy zakupie trawnika z rolki warto najpierw przyjrzeć się darni: czy zieleń jest jednolita, gęsta, czy nie ma chwastów ani pustych miejsc; czy korzenie są całe i nieuszkodzone. Po dokonaniu zakupu należy możliwie jak najszybciej rozłożyć trawę w upatrzonym miejscu. W razie gdyby konieczne okazało się przechowanie trawnika, nie należy zwlekać z rozłożeniem go dłużej niż dobę. Producenci często zabezpieczają rolki folią, ale warto wiedzieć, że po przywiezieniu ich na miejsce należy bezzwłocznie ją zdjąć, ponieważ brak powietrza może doprowadzić do gnicia.

 

Na jakiej glebie można rozłożyć trawnik z rolki?

Trawnik z rolki można rozłożyć na glebie spełniającej trzy podstawowe warunki; powierzchnia powinna być: przepuszczalna, próchniczna i wilgotna. Tuż przed rozłożeniem rolek podlej ziemię wodą i dokładnie wyrównaj. Przygotowania mają podobny przebieg jak w przypadku zwykłego trawnika: trzeba pozbyć się kamieni, korzeni, chwastów oraz liści. Po przygotowaniu gruntu przychodzi czas na rozłożenie rolek, co wymaga dużej ostrożności: niewłaściwie rozłożony trawnik może być nierówny.

 

Trawa z rolki - dlaczego warto?

Trawa z rolki pod wieloma względami jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny trawnik. Aby samodzielnie zasiać trawę, musisz poczekać do maja lub września – to najodpowiedniejszy moment na zasiew. Potem trzeba czekać kilka miesięcy na pierwsze efekty. Trawa w rolkach nie wymaga takich przygotowań. Wystarczy ją rozłożyć i dbać o nią w okresie kwitnienia, aby mogła wrosnąć w ziemię. Po dwóch tygodniach trawa w rolkach powinna być zdatna do użytku.

 

Trawa z rolki to doskonały substytut tradycyjnego trawnika. Wymaga co prawda nieco większych nakładów finansowych, ale efekt jest w pełni zadowalający. Przede wszystkim nie trzeba czekać, aż wyrośnie. Każdy producent trawy z rolki ma unikalne sposoby na uatrakcyjnienie swojego produktu, warto więc rozejrzeć się w ofercie rynkowej przed dokonaniem wyboru.