Meble ogrodowe- podstawowe informacje

2015-12-30
Meble ogrodowe- podstawowe informacje

Posiadając piękny ogród warto zastanowić się nad podkreśleniem jego charakteru. Dobrym sposobem będzie umieszczenie w nim mebli ogrodowych. To właśnie ławki w parku są często ciekawym elementem publicznych terenów zielonych.

Ławka parkowa to element, dzięki któremu architekt chce przekazać pewien klimat i zachęcić przechodnia do skorzystania z chwili relaksu w estetycznie zaprojektowanym ogrodzie. W podobny sposób może nadać nowy wyraz naszej zielonej przestrzeni. Ławka ogrodowa to idealny mebel, który może łączyć w sobie elementy użyteczne i dekoracyjne.

Ławka drewniana

Najbardziej powszechnym budulcem ławek przeznaczonych do prywatnego użytku jest drewno. Ławka drewniana wymaga odpowiedniej opieki w okresie zimowym oraz regularnej konserwacji. My decydujemy o wyglądzie naszego ogrodu, dlatego w okresie zimowym ławki mogą być schowane do garażu by w bezpiecznych warunkach przetrwać ten niekorzystny dla drewna czas. Ciekawy efekt daje użycie kilku rodzaju drewna. Podkreśla się w ten sposób różne elementy i wykończenie mebla zyskuje oryginalny wygląd.

Łączenie materiałów

Producenci ławek przeznaczonych do ogrodu często łączą różne rodzaje materiałów. Nierzadko spotyka się drewniane elementy osadzone na metalowej podstawie. Dzięki temu ławka jest bardziej stabilna i trwała. Podłokietniki także mogą być podparte metalowym stelażem. Tak wykonany mebel zyskuje elegancji i wygląda bardziej solidnie.

Wygoda

Producenci mebli ogrodowych często stawiają w swoim projektach na wygodę. Meble przeznaczone dla ogrodów w wielu przypadkach są profilowane. Dzięki temu ławka jest wygodna. Wykonanie profili w niecodzienny sposób, może podkreślić oryginalny charakter projektu. Klienci stają się coraz bardziej wymagający. Rynek stara się za nimi nadążać, dlatego proponuje coraz więcej rodzajów i wzorów, które mają zaspokoić nawet największych ogrodowych wizjonerów.