Meble ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

2015-12-30
Meble ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Dostęp do mebli ogrodowych jest dzisiaj łatwy, można rzec, ze nawet bezproblemowy. Wynika to z rozwoju branży ogrodniczej.

Zakup – co dalej?

Kolejne markety, sklepy, imprezy targowe, coraz więcej marek na rynku. Czynniki można by jeszcze dalej wymieniać. W każdym razie, miejsc z meblami ogrodowymi jest dzisiaj cała masa. Dlatego też, można swobodnie wybierać z całego wachlarza różnorodnych propozycji.

I tak, wybieramy się do sklepu by kupić meble. Kupujemy coś do siedzenia. Fotele, krzesła, ławki ogrodowe. Niektórzy postawią na takie, które bardziej wyglądają jak ławki do parku, inni z kolei będą woleli poszukać czegoś, co wygląda inaczej. I nie nasuwa takich skojarzeń.

W każdym razie, po zakupie trzeba zastanowić się nad tym, gdzie daną ławkę ustawić.

Miejsce

I tutaj już, tak samo zresztą jak sam wybór ławki i innych mebli, wszystko zależy od kilku czynników. Po pierwsze, czy ma to być ławka do siedzenia po zacienionej stronie ogrodu? A może taka, która będzie służyła wygrzewaniu się w promieniach wiosennego i letniego słońca? No właśnie? Jeśli na słońce, lepiej unikać ławek czy krzeseł i foteli z plastiku. Długotrwała ekspozycja na słońcu powoduje problemy z kolorem, a poza tym – takie tworzywa nagrzewają się szybko. Zbyt szybko, by mówić o komfortowym siedzeniu.

Uwaga na drewno

Jeśli stawiasz na drewniane ławki czy inne meble, zadbaj o odpowiednią impregnację. Wybierając impregnat do drewna, zapewniasz meblom doby wygląd, nawet przy długotrwałym oddziaływaniu zmiennych czynników pogodowych, jak opady czy intensywne wiatry.

Wielu producentów daje gwarancję na swoje meble, dzięki czemu możesz być pewien, że nawet w przypadku występowania usterek, odprysków itd., wszystko skończy się z korzyścią dla ciebie. Pamiętaj, by wybierając meble kierować się nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim kwestiami funkcjonalności. Dzięki temu, dobierasz bezproblemowo wszystkie niezbędne aspekty.