Wybór firmy budowlanej – na co trzeba zwracać uwagę?

2018-07-11
Wybór firmy budowlanej – na co trzeba zwracać uwagę?

Firm budowlanych z roku na rok jest coraz więcej. Na rynku działają zarówno przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem, jak i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej branży. Jakie kryteria są najistotniejsze przy wyborze firmy budowlanej? Czym się kierować?

Przede wszystkim przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy warto sprawdzić opinie starych i obecnych klientów firmy. Nie bez powodu mówi się, że zadowolony, szczęśliwy i usatysfakcjonowany klient to najlepsza rekomendacja oraz reklama dla firmy. Jeden klient ciągnie za sobą następnych klientów. Nie da się ukryć, że dobra opinia szybko idzie w świat. Warto o tym pamiętać.

Opinie o danej firmie warto sprawdzić na blogach branżowych oraz forach dyskusyjnych. Fora internetowe to zawsze idealne źródło wiedzy. Często udzielają się na nich klienci, kontrahenci danej firmy oraz specjaliści, którzy służą swoją nieocenioną poradą. Warto sprawdzać opinie nie tylko o typowych firmach budowlanych działających w danym mieście lub na terenie całego kraju, ale także komentarze dotyczące różnego rodzaju wypożyczalni sprzętu budowlanego (takich np., które oferują mini żurawie Maeda). Zawsze wtedy mamy większą pewność, że trafiliśmy na dobrych fachowców.

Zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z umową. Trzeba czytać wszystko: zarówno ustępy pisane dużymi literami, jak i te pisane mniejszą czcionką. Przede wszystkim istotne są kwestie związane z ewentualnym odstąpieniem od umowy oraz zapłatą za zrealizowanie zlecenia.

Istotne jest także doświadczenie pracowników. Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, jakie zlecenia realizowała wcześniej dana firma, jakie kompetencje mają pracownicy danego przedsiębiorstwa – to bez wątpienia priorytet. Najlepsi pracownicy potrafią pomóc w wyborze idealnych materiałów oraz odpowiednich rozwiązań przy budowie domu.

Jeśli będziemy zwracać uwagę na powyższe aspekty, z pewnością znajdziemy kompetentną firmę, która spełni nasze wszystkie oczekiwania.