Garaż oraz brama garażowa – konieczność dla każdego domu

2017-10-23
Garaż oraz brama garażowa – konieczność dla każdego domu

Swoje życie spędzamy w domu, ale nie tylko. Podróżujemy do szkoły, do pracy, do różnych miejsc. A samochód w czasie, gdy nie szarżuje ulicami, też potrzebuje schronienia. Właśnie dlatego przy domu powinien stanąć garaż zamykany specjalną bramą garażową.

Budujemy dom, pamiętamy o garażu

Postawienie domu to nie tak łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Należy pamiętać o wszelkich dokumentach, projektach i pracach budowlanych, a gdy wszystko się zakończy, trzeba jeszcze pamiętać o wykończeniach. Właściwy dobór drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, właściwych dobór okien i parapetów itd. - to wszystko kosztuje dużo zachodu. Nie wolno też zapominać o garażu. Jeśli nie jeździmy samochodem, garaż nie musi, ale może odgrywać rolę swoistego magazynu. Gdy jednak mamy samochód, garaż jest niezbędny. Stanowi on doskonałe schronienie przed opadami atmosferycznymi oraz mrozem.

 

Garaż garażowi nierówny

Wyróżniamy dwa rodzaje garażów: mające formę "dobudówki", tzn. integralnie połączone z domem, oraz wolnostojące. Nie warto oceniać, który jest gorszy, a który lepszy; warto postawić jakikolwiek, byleby nam odpowiadał. Ważną kwestią okazuje się też brama garażowa. Zapewnia ona dodatkowe bezpieczeństwo, nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami pogodowymi, ale też po prostu przed włamaniem. Bramy garażowe wykonuje się zazwyczaj z drewna, plastiku, aluminium, metalu lub szkła.

 

1 rodzaj bram garażowych – bramy panelowe

Otwieranie i zamykanie bramy na zasadzie panelowej polega na podnoszeniu i opuszczaniu drzwi równolegle do podłoża, w związku z czym to rozwiązanie wymaga nieco miejsca przed garażem.

2 rodzaj bram garażowych – bramy skrzydłowe

Otwieranie i zamykanie bramy na zasadzie skrzydłowej to otwieranie lub zamykanie w kierunku zewnętrznym lub wewnętrznym względem garażu.

3 rodzaj bram garażowych – bramy segmentowe

Otwieranie i zamykanie bramy na zasadzie segmentowej polega na składaniu się paneli do góry i rozkładaniu się w dół – rozwiązanie to nie wymaga rezerwy miejscowej przed garażem.

4 rodzaj bram garażowych – bramy rolowane

Otwieranie i zamykanie bramy na zasadzie rolowanej polega na zwijaniu się bramy do góry i rozwijaniu się w dół – to rozwiązanie również nie wymaga rezerwy miejscowej przed garażem.

Sprawdź bramy garażowe na: http://anexokna.pl/bramy-garazowe/bramy-garazowe-uchylane/